Vicepremiér Bělobrádek v New Yorku: Technologické centrum MeoHub pomůže českým firmám k expanzi na vysoce konkurenční americký trh
Vicepremiér Bělobrádek v New Yorku: Technologické centrum MeoHub pomůže českým firmám k expanzi na vysoce konkurenční americký trh

V pátek 25. září 2015 místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek slavnostně otevřel technologické centrum MeoHub v New Yorku a zúčastnil se zahájení sledovaného summitu OSN o udržitelném rozvoji po roce 2015.

Technologické centrum MeoHub je projektem českého výrobce optiky, přerovské firmy Meopta, za podpory jejích vlastníků – rodiny amerických investorů Rauschnitzových a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Centrum bylo založeno na podporu expanze českých firem na americký trh, který se z pohledu objemu exportu dostává do první desítky destinací, kam naše společnosti vyvážejí své výrobky.

„MeoHub je projekt, který není zaměřen pouze na business, ale který definuje odpovědi na otázky konkurenceschopnosti a prosperity České republiky,“ řekl po slavnostním zahájení vicepremiér Bělobrádek.

V rámci projektu bylo vybráno pět společností z České republiky, které nabízejí unikátní produkty, mají za sebou zkušenosti z expanze na jiný než český trh a prokázaly vysoký potenciál růstu. Čtyři z těchto firem budou již koncem září 2015 působit v New Yorku.