Mezinárodní fórum zacílí na podporu kreativních a kulturních průmyslů v ČR
Mezinárodní fórum zacílí na podporu kreativních a kulturních průmyslů v ČR

Unikátní mezinárodní setkání SIGNAL Future Forum pořádané tento pátek v Lichtenštejnském paláci Sekcí pro vědu, výzkum a inovace Úřadu vlády České republiky ve spolupráci se Signal festivalem a Nadací Konrada Adenauera, propojí státní správu a politiku s velkými korporacemi a bude zkoumat definice takzvaných kreativních průmyslů.

Na pozvání místopředsedy vlády pro vědu výzkum a inovace Pavla Bělobrádka, mezi jehož priority patří právě podpora kulturních a kreativních průmyslů, a který sám na konferenci se svým příspěvkem o novinkách v této oblasti vystoupí, přijíždí do Prahy pan Song Sung-gak - prezident korejské vládní agentury KOCCA (Korea Creative Content Agency).

Očekávané hlavní vystoupení pana prezidenta Song Sung-gaka přinese jeho zkušenosti s podporou tohoto sektoru v Koreji se zacílením na možnosti použitelnosti tamních nástrojů pro české prostředí. Korea Creative Content Agency (KOCCA) je vládní agentura pověřená řízenou podporou růstu kreativních a kulturních průmyslů v Korejské republice s cílem zvyšovat úroveň i výkon kreativní ekonomiky v této zemi. Mezi její hlavní zájmy patří tvorba koncepcí politiky kreativního průmyslu a péče o lidské zdroje. Agentura aktivně napomáhá rozvoji specializovaných kulturních technologií v jejich kompletní realizaci i kontextu, od návrhu až po finální produkt. Kromě těchto aktivit také pozitivně ovlivňuje komercializaci kreativního obsahu a expanzi těchto projektů do zahraničí a vytváří prostředí pro navazování mezinárodní spolupráce v tomto sektoru. V centru jejího zájmu v současnosti figurují především digitální vysílání, herní průmysl a projekty digitalizace kulturního obsahu.

Kromě detailního rozboru korejské praxe budou následovat další dva workshopy konané za účasti zahraničních i českých špiček v propojení umění a technologií, kterých se kromě zástupců komerční sféry zúčastní i čelní představitelé státní správy. Celou akcí se tak ponese hledání cesty mezi kreativitou a politikou a nastavením fungující politiky k nově vznikajícím oborům.

UPOZORNĚNÍ: Účast na akci je pouze pro zvané hosty. Celá konference však bude přenášena Českou televizí a budete ji tak moci sledovat online na webu.