Česká delegace na konferenci CYBERTECH 2016
Česká delegace na konferenci CYBERTECH 2016

Vědecká diplomatka Mikolášová pomohla spolu s velvyslanectvím ČR v Tel Avivu zprostředkovat účast české delegace na konferenci a veletrhu kybernetické bezpečnosti CYBERTECH, která se konala na konci ledna v Tel Avivu. Na konferenci vystoupil v jednom z hlavních panelů i náměstek ministra financí Miroslav Hejna s příspěvkem o implementaci zákona o kybernetické bezpečnosti v ČR.

Českou delegaci tvořili vysocí představitelé státní správy v čele s náměstkem ministra financí Hejnou, a představitelé z Národního bezpečnostního úřadu, Úřadu vlády ČR, Ministerstva vnitra ČR, České národní banky a státního podniku Státní pokladna Centrum sdílených služeb.
Část české delegace navštívila v rámci doprovodného programu také výcvikové centrum izraelské společnosti Cybergym a setkala se s jejím viceprezidentem Giladem Yossim. Společnost Cybergym se specializuje na krizový management v případě kybernetického útoku a simulaci nejaktuálnějších kybernetických hrozeb.

Konference CYBERTECH patří mezi deset nejdůležitějších akcí k tomuto tématu na světě. Letošního ročníku se zúčastnilo více než 11 000 návštěvníků a 140 špičkových přednášejících z Izraele i zahraničí. CYBERTECH 2016 zahájil svým projevem izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Důležitou součástí doprovodného veletrhu byla mezinárodní soutěž „CYBOX“ o nejlepší kybernetický start-up, v níž se o titul utkalo více než sto začínajících firem převážně z Izraele. Příští ročník konference a veletrhu CYBERTECH se uskuteční na počátku roku 2017 opět v Tel Avivu.