Výjezd místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka do kraje Vysočina

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek ve čtvrtek 22. září 2016 navštívil kraj Vysočina. V Telči jednal s vedením vědeckovýzkumného Centra excelence Akademie věd České republiky, prohlédl si konferenční centrum AV ČR v Třešti. Na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě se vicepremiér sešel se zástupci akademického a firemního sektoru, kterým představil priority státní vědní politiky a diskutoval s nimi nad aktuálními tématy v oblasti vědy, výzkumu a inovací.

Více zde

Bělobrádek: Otevření Brd nesmí ohrozit zdejší přírodu

O zachování přírodní celistvosti Chráněné krajinné oblasti Brdy dnes jednal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek s vedoucím CHKO Brdy Bohumilem Fišerem během návštěvy regionálního pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Jincích.

Více zde

Výjezd místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka do Ústeckého kraje

V rámci dalšího ze svých výjezdů do regionů zavítal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v pondělí 19. září 2016 do Ústeckého kraje. Na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně jednal s jejím vedením a se zástupci akademického a firemního sektoru, následně diskutoval nad aktuálními tématy v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Bělobrádek také navštívil nejmodernější evropský závod firmy Knauf na výrobu minerální skelné vlny v Krupce a v Žatci se sešel s vedením Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského.

Více zde

Výjezd místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka do Olomouckého kraje

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek zavítal ve čtvrtek 8. září do Olomouckého kraje. V rámci programu dalšího z regionálních výjezdů vicepremiér diskutoval se studenty Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově. V hanácké metropoli navštívil Novorozenecké oddělení zdejší Fakultní nemocnice, sešel se s vedením Lékařské fakulty Univerzity Palackého a prohlédl si výzkumná pracoviště univerzitních Teoretických ústavů spolu se špičkovým moderním vědeckovýzkumným Ústavem molekulární a translační medicíny (ÚMTM).

Více zde

Výjezd místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka do Jihomoravského kraje

V rámci svých výjezdů do regionů zamířil vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek ve středu 7. září do Jihomoravského kraje. Nejprve si v doprovodu vedení firmy prohlédl výrobní a vývojová pracoviště společnosti LD Seating v Boskovicích, která patří mezi přední výrobce kancelářského sedacího nábytku ve střední Evropě. Poté místopředseda vlády absolvoval debatu se studenty maturitních ročníků Střední průmyslové školy Jedovnice, která se specializuje na výuku strojírenských a ICT oborů.

Více zde

Výjezd místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka do Pardubického kraje

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek navštíví 1. září 2016 Pardubický kraj. V Lanškrouně se setká s vedením firmy Soma Engineering, která se zabývá vývojem a výrobou tiskových a zpracovacích strojů. Ve Svitavách pak místopředseda vlády navštíví společnost Fibertex Nonwovens, která je předním výrobcem netkaných textilií pro průmyslové a technické využití.

Více zde