Výjezd místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka do Čáslavi a Kutné Hory

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek pokračuje v regionálních výjezdech do institucí zaměřených na výzkum a vývoj, kde představuje priority státní vědní politiky. V úterý 23. srpna zamířil do Čáslavi, kde se setkal s vedením Pokusné stanice Čáslav – Výzkumného ústavu rostlinné výroby, a poté do kutnohorské firmy HPH Sailplanes, která se zaměřuje na vývoj špičkových průmyslových modelů, prototypů a forem pro letecký a strojírenský průmysl a na vývoj a výrobu kompozitových kluzáků.

Více zde

Výjezd vicepremiéra Bělobrádka do Pardubického kraje

V rámci dalšího z výjezdů do regionů zamířil vicepremiér Pavel Bělobrádek do Pardubického kraje. Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace navštívil farmaceutickou a kosmetickou společnost Contipro v Dolní Dobrouči, kde si prohlédl její vývojové laboratoře, nebo firmu Rieter CZ, která se specializuje na výrobu strojních zařízení pro textilní průmysl. V Ústí nad Orlicí se pak vicepremiér setkal s regionálními podnikateli a na půdě Univerzity Pardubice diskutoval s vedením školy, se zástupci akademické a firemní sféry o Národní politice výzkumu, vývoje a inovací.

Více zde

Výjezd vicepremiéra Bělobrádka do Plzeňského kraje

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek zamířil do Plzeňského kraje. V rámci své návštěvy diskutoval se studenty Církevního gymnázia v Plzni a poté slavnostně otevřel regionální inovační a výzkumné centrum RICE při Fakultě elektrotechnické Západočeské univerzity. V prostorách fakulty pak zástupcům firem, vědecké, akademické obce a médiím představil priority státní vědní politiky na roky 2016 – 2020.

Více zde

Výjezd vicepremiéra Bělobrádka do Královéhradeckého kraje

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v pondělí 13. června zavítal do Hradce Králové, kde na rektorátu Univerzity Hradec Králové představil zástupcům firem, vědecké, akademické obce a médiím priority státní vědní politiky na roky 2016–2020.

Více zde

Výjezd vicepremiéra Bělobrádka do Jihomoravského kraje

O větší podpoře aplikovaného výzkumu a uplatnění jeho výsledků v praxi, o cílech Národní politiky podpory vědy, výzkumu a inovací nebo o nutnosti lepší spolupráce firemního sektoru a výzkumníků jednal místopředseda vlády Pavel Bělobrádek během dalšího z jeho výjezdů do regionů, tentokrát do Jihomoravského kraje. V Brně se vicepremiér setkal se zástupci firem na půdě brněnské Regionální hospodářské komory a zavítal také do vědeckovýzkumného centra CEITEC, kde s vedením a vědeckými pracovníky diskutoval otázky spojené s prioritami státní vědní politiky.

Více zde

Výjezd místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka do Zlínského kraje

V rámci cest do regionů zavítal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek do Zlínského kraje. Navštívil například výzkumnou stanici travinářskou Oseva v Zubří, kde jednal se zástupci výzkumných organizací z oblasti zemědělského výzkumu a vývoje, a prohlédl si laboratoře a vývojová pracoviště v Gumárnách Zubří a.s. Na Univerzitě Tomáše Bati vicepremiér diskutoval s vedením školy, se zástupci akademické sféry a podnikateli o Národní politice výzkumu, vývoje a inovací pro roky 2016–2020.

Více zde