7.9.2016 - Výjezd místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka do Jihomoravského kraje

11.50

Návštěva firmy LD Seating
O tom, že obor čalounictví v ČR je téměř mrtev, že v zemi je katastrofický nedostatek kvalitních šiček a podniky si musejí pracovníky těchto profesí vychovávat samy, debatoval vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v rodinné firmě LD Seating v Boskovicích. Místopředseda vlády dnes zahájil pracovní cestu po Jihomoravském kraji.

       

       

 

 

 13:57

"Čalouníka jsme nesehnali čtyři roky... Až odejde generace zkušených krejčových a šiček, tak tu v regionu prostě nebudou pro podniky k mání," nejen o takto chmurných vyhlídkách nám povídala ředitelka firmy LD Seating Jitka Hurábová. Tato rodinná firma patří ke špičce v oboru výroby kancelářského sedacího nábytku ve střední Evropě a spolupracuje se zahraničními, především italskými návrháři a designéry.

14.00

Návštěva Střední průmyslové školy Jedovnice
O své uplatnění na pracovním trhu se absolventi technických a ICT oborů ze Střední průmyslové školy v Jedovnicích nebojí. Škola má v regionu výborné renomé a dbá na kvalitu svých absolventů. Loni jich na pracovní trh "vypustila" pouze 13 a za ty zdejší ředitel školy M. Šebela podle svých slov ručí. Během návštěvy školy si vicepremiér nejen prohlédl výukové prostory, ale také živě pobesedoval s studenty 4. ročníků.