Soutěž Malí zVĚDAvci

Staň se Malým zVĚDAvcem, pusť se do vlastních pokusů!

Líbí se ti vymýšlet nové věci? Máš nápad, jak znalosti ze školy předvést v zajímavém pokusu? Umíš natočit krátké video? Tak se přihlas do naší soutěže Malí zVĚDAvci! Stačí ti jen dobrý nápad a mobil (případně foťák či kamera) a můžeš vyhrát vstupenku do zábavního vědeckého parku, hvězdárny nebo planetária pro celou rodinu.

Jak hrát?

Vymysli zajímavý vědecký pokus, proveď jej spolu se svými rodiči a natočte z tohoto pokusu krátké video. Video nahraj na Youtube a odkaz na toto video nám pošli mailem spolu s vyplněným registračním formulářem do 31. října. Čím bude tvůj pokus originálnější a lépe provedený, tím větší máš šanci vyhrát!
Nejzajímavější videa navíc zveřejníme na facebookových stránkách Věda, výzkum, inovace. Video, které bude mít nejvíc lajků, může vyhrát Cenu veřejnosti.

Nevíš, jaký pokus natočit? Podívej se pro inspiraci na vědecký pokus, který natočil vicepremiér pro vědu Pavel Bělobrádek a jeho syn Pepíček.

 

Podmínky soutěže:

 • Organizátorem rodinné soutěže Malí zVĚDAvci je Sekce pro vědu, výzkum a inovace Úřadu vlády ČR. Partnerem je Česká asociace science center.
 • Soutěž probíhá na stránkách www.vyzkum.cz a na Facebooku Věda, výzkum, inovace.
 • Soutěž je určena žákům základních škol, nižších ročníků víceletých gymnázií a školských zařízení a jejich rodičům/zákonným zástupcům.
 • Soutěž spočívá v natočení a zveřejnění videa jednoduchého vědeckého pokusu, přičemž ve videu musí vystupovat nejméně jedno dítě se svým rodičem/zákonným zástupcem, kteří budou společně provádět pokus.
 • Každé soutěžící dítě se může přihlásit pouze jednou.
 • Délka zaslaného videa musí být maximálně do dvou minut. Video může být natočeno na mobilní telefon, fotoaparát či videokameru. 
 • Soutěž začíná 1. září 2016 a potrvá do 31. října 2016
 • V tomto termínu musejí účastníci soutěže natočit své video, zveřejnit jej na Youtube a URL odkaz na toto video pak poslat na email soutezvvi@vlada.cz spolu s vyplněným registračním formulářem. Registrační formulář je dostupný na webu www.vyzkum.cz a obsahuje křestní jméno, místo bydliště, věk účastníka a kontaktní email.
 • Soutěže se děti mohou zúčastnit pouze se souhlasem rodičů/zákonných zástupců. Rodič/zákonný zástupce musí také vyjádřit souhlas s pravidly soutěže, se zpracováním osobních údajů soutěžícího dítěte a s mediálním využitím zaslaných videí pro potřeby soutěže. Tento souhlas je vyjádřen zaškrtnutím příslušného pole v registračním formuláři. Organizátor si může kdykoliv v průběhu soutěže vyžádat tištěnou podobu souhlasu rodičů/zákonných zástupců k nahlédnutí.
 • Do soutěže budou zařazena pouze videa, jejichž autoři splnili všechny tyto podmínky.
 • Vyhlášení vítězů se uskuteční do 15. listopadu 2016 prostřednictvím facebookové stránky Věda, výzkum, inovace a výherci budou kontaktováni emailem. Organizátor si vyhrazuje právo na změnu pravidel a/nebo předčasné ukončení soutěže.

Hodnocení soutěže:

Hodnocení soutěžních videí se uskuteční počátkem listopadu 2016. Zaslaná videa budou soutěžit se ve třech kategoriích:

1. Cena Malého zVĚDAvce: Tuto cenu uděluje odborná porota ze Sekce pro vědu, výzkum a inovace. Hodnotit se bude náročnost a provedení vědeckého pokusu a úroveň zpracování videa.

2. Cena veřejnosti: Organizátor vybere nejzajímavější zaslaná videa a zveřejní je na facebookové stránce Věda, výzkum, inovace. Cenu veřejnosti získá video, které bude mít 31. října 2016 na této facebookové stránce nejvyšší počet lajků.

3. Cena za originalitu: Tuto cenu uděluje místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace. Hodnotit se bude především zajímavost pokusu a kreativita při jeho zpracování.

Autoři oceněných videí budou kontaktováni v průběhu listopadu 2016 emailem.

Slavnostní vyhlášení soutěže za přítomnosti autorů vítězných videí a jejich rodičů/zákonných zástupců se uskuteční v prostorách budovy Úřadu vlády do konce listopadu 2016. Slavnostního vyhlášení soutěže a předávání cen autorům vítězných videí se zúčastní místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.

Odměny pro vítěze:

 • Autoři vítězných videí ve všech třech kategoriích získají rodinnou vstupenku pro maximálně 5 osob do jedné z osmi institucí sdružených v České asociace science center (vstupenka s platností do 31. 12. 2016 je určena pro autora vítězného videa, jeho rodiče/zákonné zástupce a sourozence).
 • Autoři všech oceněných videí a jejich rodiče budou pozváni na slavnostní vyhlášení, které se bude konat ve Strakově akademii, historickém sídle Úřadu vlády ČR, a budou tak mít jedinečnou příležitost poznat prostory, jež nejsou veřejnosti běžně přístupné.
 • Věcné odměny
 • Vítězná videa budou zveřejněna na webových stránkách Sekce pro vědu, výzkum a inovace www.vyzkum.cz
 • Adresa pro zaslání registračního formuláře s URL odkazem na soutěžní video na Youtube
 • E-mail: soutezvvi@vlada.cz

 

Sdílejte na:

Přílohy