Výjezd místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka do kraje Vysočina

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek ve čtvrtek 22. září 2016 navštívil kraj Vysočina. V Telči jednal s vedením vědeckovýzkumného Centra excelence Akademie věd České republiky, prohlédl si konferenční centrum AV ČR v Třešti. Na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě se vicepremiér sešel se zástupci akademického a firemního sektoru, kterým představil priority státní vědní politiky a diskutoval s nimi nad aktuálními tématy v oblasti vědy, výzkumu a inovací.

Více zde

Bělobrádek: Otevření Brd nesmí ohrozit zdejší přírodu

O zachování přírodní celistvosti Chráněné krajinné oblasti Brdy dnes jednal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek s vedoucím CHKO Brdy Bohumilem Fišerem během návštěvy regionálního pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Jincích.

Více zde

Výjezd místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka do Ústeckého kraje

V rámci dalšího ze svých výjezdů do regionů zavítal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v pondělí 19. září 2016 do Ústeckého kraje. Na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně jednal s jejím vedením a se zástupci akademického a firemního sektoru, následně diskutoval nad aktuálními tématy v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Bělobrádek také navštívil nejmodernější evropský závod firmy Knauf na výrobu minerální skelné vlny v Krupce a v Žatci se sešel s vedením Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského.

Více zde